×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

یاقوت هایی از جنس حرف

× حرف های من ...شما ...و یاقوت
×

آدرس وبلاگ من

yaghot.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/yaghot2012

لیست دوستان

نشان لیاقت

شاید اگر در کشوری هم چون فرانسه می زیست نشان شوالیه لیاقت را دریافت می کرد یا در ژاپن اگر بودی نشان امپراطوری را.

اما در ایرانِ قحطی زده از قانون و نظم و درایت،فارغ از رنگها و سیاستها ؛ بالاترین نشان لیاقت را از لبخند کودکان معصومی دریافت نمود که او را ناجی سلامتی خود می دانند.
از دعای خیر هزاران مادری که به همت بلند و تلاش والای او کودکانشان جانی دوباره یافتند

 


بانو سعیده قدس ،موسس بنیاد حمایت از کودکان سرطانیمحک که به حق باید او را گنجینه ی ملی ایران زمین نامید آنگاه که کیانای دوساله اش دچار سرطان شد و پایش به بیمارستان شهدای تجریش باز شد، هیچگاه فکرش را نمی کرد که این شراب تلخی که تقدیر به کامش چشانده و این داغ و دریغی که آسمان به دامانش نشانده و فشانده، همه در کارِ شستن چشمهایی است که قرار است زین پس جور دیگری ببینند و بیندیشند و بزیَند. آنگاه که در راهروهای بیمارستان که به دالان مرگ می ماند بالا و پایین می رفت و پشت درهای بسته و مراقبت های ویژه، خشم عریان روزگار و حرمان مردمان بیقرار را می دید، نذر و نیتی کرد به حرمت انسان و به درازای همه عمر باقیمانده اش. عشق بدون مرز که شعله گرفت، بی اعتنا و تمنا به چاله ها و گردنه های دیوانی و دولتی، خود دست بکارِ ستردن و ستاندن یأس و ستوه از سطور درهم و برهم سیمای جماعتی مستأصل شد و با ساخت استراحتگاهی برای آنان و دفتری در زیرزمین ساختمانی در چیذر شروع کرد تا که امروز به تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان در خاورمیانه برسد.


امروز و در این میانه و زمانه کند و سردرگم و دولت زده، محکِ مردم نهاد او بی های و بی هیاهو بیش از یک سوم جامعه کودکان سرطانی کشور را پوشش کامل می دهد. او در سال ۲۰۰۸ در فهرست منتشره از سوی وال استریت ژورنال، جزء ۵۰ زن برتر جهان معرفی شد. سعیده قدس واقعا یک الگوست. کمی کاش یاد بگیریمش..

یکشنبه 6 خرداد 1391 - 2:29:47 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://www.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 7 خرداد 1391   5:34:23 PM

http://azad2011.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 6 خرداد 1391   8:57:43 PM

شاید ان روزی که  سعیده قدس فهمید که سرطان می خواهد بین او وکنیایش فاصله بیندازد ونا امیدی را در وجود انان جای دهد جواب او به سرطان این بوده به تعبیر من ؟ تو خواستی مرا نا امید کنی منهم با وقف خودم  همچو مادری برای انان تو را نا امید میکنم در راهی که در پیش گرفتی ای سرطان نا امیدت میکنم

http://irajkhan404.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 6 خرداد 1391   4:23:36 PM

درود و سپاس بر این خانم ارزشی و توسعه یافته و در خدمت خلق و بشریت و سپاس از شما که چنین شیر زن بشردوست و ارزشمندی را معرفی فرمودید ، بله این زحمات عبادت واقعی میباشد که در خدمت خلق یا جانداران و / محیط زیست جانداران همت دارند : توجه فرمائید که اگر 100 میلون نفر  در هر شبی دعا بکنند حتی یکی از این کودکان به رفاه / سلامتی نخواهند رسید : من یک خواهر و برادرم 5 و 2 ساله قبل از ما در یک هفته با   بیماری ویروسی مردند و تمام نذر مادرم و دعا و عبادت و راز ونیاز و استقاصه اش به جائی نرسید اما در زمان ما پنی سیلین کشف و در دسترس قرار داشت و جستیم به قول مرحوم پدرم به مرحوم مادرم : سگ پدر اگر نذر هم می کنی نذر اقای پنی سیلین بکن نه نذر کسانی که خودشون در بدبختی و نکبت یا بیماری مردند(علت توهین امیز بودن گفتار پدر به مادر : مذهبی بودن شدید مادرم و نذرهای بی شمار و بی هدفش و دعاهای بیشمار و خسته کننده اش بود)!؟

آخرین مطالب


آدم نداشته


زن


سال نو مبارك عزيزانم


با وحشتناک‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید


یکی بود .. رفت .... و زندگی ادامه دارد بی او ...بی من ....بی تو


این کارها را در حق خودتان انجام ندهید


نامه دختری زیبا به مرد ثروتمند آمریکایی


اگــر جهان یــک دــده صــد نفری بــود


شايد ما به سرعت از بچگيمان دور شديم ....


احساسي ترين مردم دنيا كدامند ؟


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

479278 بازدید

62 بازدید امروز

115 بازدید دیروز

866 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem