×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

یاقوت هایی از جنس حرف

× حرف های من ...شما ...و یاقوت
×

آدرس وبلاگ من

yaghot.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/yaghot2012

لیست دوستان

پرونده رقت انگیزی که اشک قاضی را در آورد


پرونده رقت انگیزی که اشک قاضی را در آورد
درست کردن کباب با پوست مرغ و حسرت فرزندان همسایه

قضایی - روزنامه خراسان نوشت:
مردی با تسلیم شکوائیه ای به قاضی شورای حل اختلاف گفت: چندی قبل خانه محقر و مخروبه ای را در چند کیلومتری حاشیه یکی از شهرک های مشهد خریدم اما چون وضعیت مالی مناسبی نداشتم اتاقی را که گوشه حیاط بود اجاره دادم. مدتی از اجاره منزل نگذشته بود که احساس می کردم فرزندان خردسالم دچار افسردگی شده اند. وقتی از سرکار به خانه می آمدم آن ها از من طلب ?کباب? می کردند من که توان خرید ?گوشت? را نداشتم هر بار با بهانه ای آن ها را دست به سر می کردم تا این که متوجه شدم هر چند روز یک بار از اتاقی که به اجاره واگذار کرده ام ?بوی کباب? می آید و همین موضوع باعث شده تا فرزندانم از من تقاضای کباب بکنند
.

شاکی این پرونده ادامه داد: دیگر طاقتم طاق شده بود هرچه سعی کردم برای فرزندانم کباب تهیه کنم نشد این در حالی بود که بوی کباب های مستاجرم مرا آزار می داد به همین دلیل از محضر دادگاه می خواهم رای به تخلیه محل اجاره بدهد تا بیش از این خانواده ام در عذاب نباشند.

قاضی باتجربه شورای حل اختلاف که سال هاست به امر قضاوت اشتغال دارد، هنگامی که این ماجرا را تعریف می کرد اشک در چشمانش حلقه زد او گفت: پس از اعلام شکایت صاحبخانه، مستاجر او را احضار کردم و شکایت صاحبخانه را برایش خواندم.

مستاجر که با شنیدن این جملات بغض کرده بود گفت: آقای قاضی! کاملا احساس صاحبخانه را درک می کنم و می دانم او در این مدت چه کشیده است اما من فکر نمی کردم که فرزندان او چنین تقاضایی را از پدرشان داشته باشند.

او ادامه داد: چندی قبل وقتی به همراه خانواده ام از مقابل یک کباب فروشی عبور می کردیم فرزندانم از من تقاضای خرید کباب کردند اما چون پولی برای خرید نداشتم به آن ها قول دادم که برایشان کباب درست می کنم.

این قول باعث شد تا آن ها هر روز که از سر کار برمی گردم شادی کنان خود را در آغوشم بیفکنند به این امید که من برایشان کباب درست کنم. اما من توان خرید گوشت را نداشتم تا این که روزی فکری به ذهنم رسید یک روز که کنار مغازه مرغ فروشی ایستاده بودم مردی چند عدد مرغ خرید و از فروشنده خواست تا مرغ ها را خرد کرده و پوست آن ها را نیز جدا کند.

به همین دلیل به همان مرغ فروشی رفتم و به او گفتم اگر کسی پوست مرغ هایش را نخواست آنها را به من بدهد. روز بعد از همان مرغ فروشی مقداری پوست مرغ پرچربی گرفتم و آن ها را به سیخ کشیدم. فرزندانم با لذت وصف ناشدنی آن ها را می خوردند و من از دیدن این صحنه لذت می بردم. من برای شاد کردن فرزندانم تصمیم گرفتم هر چند روز یک بار از این کباب ها به آن ها بدهم اما نمی دانستم که ممکن است این کار من موجب آزار صاحبخانه ام شود.

قاضی شورای حل اختلاف در حالی که بغض گلویش را می فشرد ادامه داد: وقتی مستاجر این جملات را بر زبان می راند صاحبخانه هم به آرامی اشک می ریخت تا این که ناگهان از جایش بلند شد و در حالی که مستاجرش را به آغوش می کشید گفت: دیگر نگو! شرمنده ام من از شکایتم گذشتم!

( اين واقعه در کشوری که سومين صادر کننده نفت است و بوق عدالتخواهيش گوش فلک را کر نموده و در استان خراسان رضوی که بیش از نيمی از درآمد آن مربوط به حضرت امام رضا علیه السلام است اتفاق افتاده!!! نه در هند و بنگلادش و سومالی و . . . .
آری اینجا ایران است
یکشنبه 8 مهر 1391 - 9:23:12 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://mohammadjalali.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 11 مهر 1391   3:08:50 PM

خیلی زیبا بود 

http://farzaneh6211.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 10 مهر 1391   9:01:04 PM

???? ???? ???? ????? ??? ???? ??? ??? ?? ?? ??? ?? ?????? ??? ???? ??? ???? ?? ??????? ???? ????? ????? ???? ??? ???? 1 ???? ??? ????? ???? ??? ??? ????? ??? ????? ??????? ????? ????? ????? ????? ?? ???? ???? ????? ??? ?? ???? ?? ??? ?? ???? ?? ??? ??? ???? ?????? ??????? ?? ???? ?? ?????? ?? ?????? ????????

??? ?? ???? ???? ???? ???? ?? ????? ??????? ???? ?? ???? ???? ????? ??????? ????? ???? ?? ??? ????? ?????? ????? ?????? ??????? ????? ?????? ????? ??? ????? ?? ????????? ??? ???? ?????

http://farzaneh6211.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 10 مهر 1391   12:37:36 PM

???? ???? ???? ?????? ????? ??? ???? ?? ???? ?? ?????? ?? ??? ???? ?? ?? ?? ??? ?????? ?? ?????? ????? ??? ??? ????? ??? ???? ?? ????? ????? ????? ?????? ?? ???? ????? ????????? ?????? ?? ??? ?? ??? ????? ???? ?????? ????? ??????? ??? ??? ??? ?? ???? ????? ??? ????? ?????? ??? ?????? ?????  

http://gharibe-bd.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 9 مهر 1391   7:19:40 PM

هر دم از این باغ بری می رسد .....

یاقوت خانم این دست اتفاقات با این شرایط مملکت زیاد می افتن، ولی کجاست چشمی که ببینه، کجاست گوشی که بشنوه، کجاست دستی که لمس کنه و کجاست دلی که بشکنه؟ 

http://shogh.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 9 مهر 1391   5:03:46 PM

انتظار دیگه ای نمیشه رفت

http://sahar nazanin.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 9 مهر 1391   1:53:08 PM

یاقوت عزیز

امروز داشتم اون متن دل نوشته تو می خوندم ، من شخصاً معتقدم آدم تو زندگی از هر دستی بده از همون دست پس می گیره... اگه تو مطمئنی که زندگی کسی رو خراب نکردی، پس مطمئن باش اون کسی که تو رو آزار داده به اون چیزی که حقشه می رسه

http://cardinal.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 8 مهر 1391   10:23:54 PM

مدتی قبل عکسی از طریق ایمیل بدستم رسید که گردن کلفتی به همراه دوسه تا آقای فکل کراواتی دور میزی نشسته بودن که لا اقل من بوقلمون یا غاز بریون شده درسته با مخلفات دورش به همراه دیس های کباب و شیشلیک و چند نوع پلو و چلو  رو روی اون میز مجلل شام یا ناهار تشخیص دادم ....این جناب مستطاب همون کسی بود که میگفت ...مردم گله و شکایت از گرونی مرغ و گوشت نکنن ....به جاش اشکنه با پیاز داغ بخورن.......قابل توجه که آستان قدس رضوی که متولی اون یکی از همین حضرات هستند یکی از بزرگترین کارتلهای این مملکتن که بقولی از هر چهارتا سیب باغهای امام رضا دوتاش سهم ایشونه مابقی درآمدها که تعدادزیادی ملک و کارخانه و عواید و نزورات مردم  هم به این درآمد نجومی اضافه کنید....خب معلومه که چیزی بیشتر از پوست مرغ نباید گیر اون مشهدی حاشیه نشین بیاد......تا بود چنین بود تا باد چنین باد

yag

yaghotsaeedy

http://yaghot.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 8 مهر 1391   9:41:49 PM

سلام دوستان عزیزم

خواستم از تک تکتون تشکر کنم بابت پیام ها و نظراتی که برام گذاشتین

 اقا یوسف عزیز

اقا داریوش

استاد مهربونم ..اقا ایرج 

بهانه جون

راضی جان

خاطره ...یلدا و نیلوفر گلم

اقا هومن 

 اقای بیهقی  و 

اقا مجید

از همتون  ممنونم

همیشه با متن ها و نظرات زیبا و به جاتون من و مورد لطف خودتون قرار دادین .

امیدوارم همیشه تو زندگیتون شاد باشین با تنی سالم و امیدی بی انتها

آخرین مطالب


آدم نداشته


زن


سال نو مبارك عزيزانم


با وحشتناک‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید


یکی بود .. رفت .... و زندگی ادامه دارد بی او ...بی من ....بی تو


این کارها را در حق خودتان انجام ندهید


نامه دختری زیبا به مرد ثروتمند آمریکایی


اگــر جهان یــک دــده صــد نفری بــود


شايد ما به سرعت از بچگيمان دور شديم ....


احساسي ترين مردم دنيا كدامند ؟


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

479338 بازدید

122 بازدید امروز

115 بازدید دیروز

926 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem