×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

یاقوت هایی از جنس حرف

× حرف های من ...شما ...و یاقوت
×

آدرس وبلاگ من

yaghot.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/yaghot2012

لیست دوستان

عنکبوت

عنکبوت جانور بی مهره شکارچی است که دارای بدنی دو بخشی و هشت پا است .

 عنکبوت ها فاقد بخش های جونده دهان و بال اند.همه عنکبوتان تار میتنند که معمولا به صورت رشته ای پروتئینی از غده های تارتن انتهای شکم ایشان ترشح میشود .

آکروبات بازی شبانه عنکبوت ها:

دانشمندان به تازگی دریافته اند که در طول شب بسیاری از عنکبوت ها برای جلب توجه طعمه و به دام انداختن آن خود را در هوا پرتاب میکنند و نوارهای شکمی خود را به نمایش میگذارند .

این کشف از سوی دکتر آی مین تسو و دستیاران وی در دانشگاه تونگای در تایوان نشان داد که چرا تیره عنکبوتیان مقدار زیادی از طعمه به دقت پیچیده شده در تارهایشان را تا قبل از طلوع خورشید میخورند .

این یافته همچنین به دانشمندان نشان داد که چرا برخی از عنکبوت ها با رفتن تاریکی شب فعالیتشان کاهش میابد .در این تحقیق محققان روی عنکبوت های روشن که بدن انها سبز رنگ با نوارهاهی نقره ای در کمر و نوارهای زرد یا سبز روشن روی شکم هایشان است مطالعه کرده اند.

خطر گزیدگی عنکبوت:

گزش عنکبوت سمی در شمال ایران نسبتا شایع بوده و منجر به عوارض و بندرت مرگ و میر در کودکان و افراد مسن میشود .

عنکبوت دارای اشتهای بسیار زیادی است .به طوری که روزانه 20 برابر وزن خود غذا میل میکند .عنکبوتیان شامل عنکبوتها .عقربها وکنه ها و هیره ها می باشند.بیشتر آنها روی زمین زندگی میکنند .عنکبوتهای پرنده خوار جزو بزرگترین بند پایان جهان هستند .و دارای عرض بدن به طول 28 سانتیمتر میباشند .

عنکبوتها از بچه های خود مراقبت کرده و برای اینکار نگهبانی میدهند  و عقربهای ماده بچه های خود را روی دوششان حمل میکنند .فقط گونه های محدودی از عقربها میتوانند به انسان صدمه بزنند .عقربهای کوچک که در افریقا یافت میشوند جزو سمی ترین عقربها میباشند ..

عنکبوت ها دهان بسیار کوچکی دارند و دارای دندانهای نیش تیز و سمی هستند .آنها مایع هضم کننده ای در درون بردن طعمه خود وارد میکنند و پوسته خالی ان را رها میکنند  .عنکبوت های طلایی تارگرد را میسازد  . هر تار گرد میتواند تا قطر 61 سانتیمتر بزرگ شود که از جنس ابریشم زرد و سختی ساخته میشود .

چرا پاهای عنکبوت به تارهایش نمیچسبد ؟:

شاید به نظر عده ای آشیانه عنکبوتهای باغ اشرافی ترین خانه ها به حساب اید .زیرا این حشرات خانه های خود را از تارهای ابریشم مانندی میسازند.شکم عنکبوتها در حکم سازنده این تارهاست .نحوه تولید تار عنکبوت بسیار پیچیده است فقط عنکبوتهای ماده از تار لانه میسازند .عنکبوت  برای اینکه بتواند حشرات را در لانه توری خود به دام اندازد قسمتی از لانه را با تارهای چسبنده میسازد ولی برای اینکه خودش در تله ای که برای حشرات پهن کرده است اسیر نشود یک نوع تار خشک نیز میتند و برای کلیه فعالیت های خود از ان استفاده میکند. 
چهارشنبه 11 خرداد 1390 - 4:04:44 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


آدم نداشته


زن


سال نو مبارك عزيزانم


با وحشتناک‌ترین فرودگاه‌های جهان آشنا شوید


یکی بود .. رفت .... و زندگی ادامه دارد بی او ...بی من ....بی تو


این کارها را در حق خودتان انجام ندهید


نامه دختری زیبا به مرد ثروتمند آمریکایی


اگــر جهان یــک دــده صــد نفری بــود


شايد ما به سرعت از بچگيمان دور شديم ....


احساسي ترين مردم دنيا كدامند ؟


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

478367 بازدید

66 بازدید امروز

670 بازدید دیروز

982 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem